W tym tygodniu w Parlamencie Europejskim: Dzień Pamięci o Holokauście, przyszłość Europy i Węgier

Mini sesja

W tym tygodniu Parlament zorganizuje uroczystości upamiętniające ofiary Holokaustu, będzie debatować z premierem Finlandii o przyszłości Europy i oceni kwestie praworządności na Węgrzech.

Na początku sesji plenarnej w Brukseli – zaplanowanej na środę i czwartek, Parlament organizuje ceremonię złożenia hołdu ofiarom Holocaustu.

W środę Parlament Europejski dokona przeglądu ostatnich wydarzeń na Węgrzech dotyczących praworządności i praw podstawowych.

W czwartek eurodeputowani będą kontynuować serię debat z przywódcami UE na temat przyszłości Europy z udziałem premiera Finlandii Juha Sipilä.

Aby zwiększyć przejrzystość, Parlament zagłosuje w czwartek nad serią zmian w swoim wewnętrznym zbiorze przepisów, w tym w przepisach dotyczących przejrzystości i środków zapobiegających nękaniu.

Również w czwartek posłowie Parlamentu Europejskiego zagłosują nad propozycją zapewnienia właściwego funkcjonowania domeny najwyższego poziomu „.eu” i dostosowania jej ram prawnych do zmieniającego się środowiska i rynku online. Domena najwyższego poziomu „.eu” jest ósmą co do wielkości domeną najwyższego poziomu w Internecie.

Na początku sesji plenarnej podjęte zostaną decyzje dotyczące dodania do porządku dziennego debat nt. Brexitu oraz nt. najnowszych wydarzeń w Wenezueli.

Tymczasem we wtorek komisja ds. swobód obywatelskich zagłosowała w sprawie nowej ustawy przyznającej obywatelom Wielkiej Brytanii możliwość bezwizowego podróżowania. Ustawa będzie miał zastosowanie po Brexicie i na wypadek, gdyby obywatele UE podróżujący do Wielkiej Brytanii byli również zwolnieni z obowiązku wizowego.

© Parlament Europejski, 2019

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności