W tym tygodniu w PE: Erasmus+, korpus solidarności, wyzwania cyfrowe

Parlament Europejski 2019

Przed europosłami olejny pracowity tydzień: w agendzie m.in. nowe priorytety dla Europejskiego Korpusu Solidarności, środki na Erasmus+ a Brexit oraz wyzwania cyfrowe

 W poniedziałek komisja ds. kultury i edukacji będzie głosować nad nowym budżetem oraz priorytetami dla Europejskiego Korpusu Solidarności na lata 2021 – 2027.

Priorytety obejmują działania w zakresie pomocy humanitarnej poza Unią Europejską. Mają również na celu zapewnienie, że co najmniej 350 000 młodych Europejczyków będzie w stanie zaoferować wsparcie potrzebującym społecznościom poprzez wolontariat, staże i praktyki zawodowe.

Również w poniedziałek komisja będzie rozmawiać o środkach zaradczych, które zapewnią, że ludzie korzystający z programu Erasmus+ nie odczują ewentualnych konsekwencji w przypadku twardego brexitu.

Debata na temat jednolitego rynku cyfrowego będzie dotyczyła podsumowania w jaki sposób unijne ustawodawstwo i finansowanie pomogło dotychczas oraz jakie wyzwania pozostają w tej materii. Posiedzenie będzie można oglądać na żywo poprzez transmisję w Internecie we wtorek i środę.

© Parlament Europejski, 2019

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności