W tym tygodniu w Strasburgu: od transportu zwierząt po ponowne wykorzystanie wody

Sesja Plenarna w Strasburgu

Europosłowie będą kontynuować debatę dotyczącą reformy UE, będą rozmawiać o umowie handlowej UE – Singapur, transporcie zwierząt i sposobach oszczędzania wody.

Debata w sprawie reformy Unii Europejskiej

Europosłowie kontynuują debatę nt. reformy UE z europejskimi liderami. W tym tygodniu Parlament Europejski odwiedzi włoski premier Giuseppe Conte, który przedstawi swoje poglądy na temat przyszłości Europy.

Umowa handlowa UE - Singapur

Europosłowie zagłosują także nad umową o wolnym handlu między UE, a Singapurem. W ciągu pięciu lat ma ona zlikwidować praktycznie wszystkie cła oraz będzie chronić unikatowe produkty europejskie. Otworzy także przed firmami z UE rynek zamówień w Singapurze.

Transport zwierząt

Każdego roku miliony zwierząt są transportowane w granicach UE oraz poza nią – w celu dalszej hodowli lub na obój. Europosłowie będą debatować nad sposobami poprawy dobrostanu zwierząt i skrócenia czasu ich podróży.

Monitorowanie inwestycji zagranicznych

Europosłowie zagłosują za ustanowieniem pierwszego narzędzia na poziomie UE do monitorowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych ze względu na bezpieczeństwo w celu ochrony infrastruktury krytycznej, takiej jak woda i transport, kluczowe technologie i komunikacja.

Ponowne wykorzystanie wody

Niedobór wody w UE wzrasta. Europosłowie zagłosują w sprawie środków mających na celu lepsze zarządzanie i ponowne wykorzystywanie wody, by ograniczyć nadmierną eksploatację jej zasobów.

© Parlament Europejski, 2019

zobacz wszystkie
Projekt i realizacja:
© 2011-2020 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności